درب اتوماتیک صنعتی


درب اتوماتیک صنعتی

درب‌های اتوماتیک صنعتی از نوع درب‌های با اندازه بزرگ هستند. این نوع درب‌ها در مکان‌های خاص استفاده می‌شوند . نصب و راه اندازی آنها پیچیدگی خاصی دارد. از جمله اماکنی که این درب‌ها نصب و استفاده می‌شوند. کارخانجات، سوله‌ها، اماکنی که خودروهای صنعتی تردد می‌کنند و درب آشیانه هواپیما و هلیکوپترها است. این درب‌ها انواع مختلفی دارند که به اختصار آنها را معرفی می‌کنیم.

درب اتوماتیک صنعتی کشویی
(Automatic sliding Door)

این نوع درب‌ها بیشتر در انبارها و کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم انتقال قدرت این نوع درب‌ها به صورت چرخ دنده‌ای، شانه‌ای و زنجیری است. این نوع درب‌ها بیشتر از جنس آلومینیوم ساخته می‌شود تا هم به دلیل وزن کمتر انرژی کمتری مصرف کند و هم در برابر خوردگی و ساییدگی مقاوم باشد.

#بورس #سهام_عدالت #قیمت_موبایل #موبایل #کرونا # قیمت_دلار #قیمت_ارز #آرشیتکت #معمار #مهندس_معمار #قیمت_دلار_بازار_سیاه #نمودار_قیمت_دلار #قیمت_طلا #قیمت_سکه

درب اتوماتیک صنعتی کرکره‌ای
(Automatic industrial roll up)

این نوع درب‌ها، گزینه بسیار مناسبی برای محیط‌های صنعتی است. زمان کم نقل و انتقال و عایق بودن در برابر سرما و گرما از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود صاحبان صنایع، این نوع درب‌ها را برای کارخانه‌های خود انتخاب ‌کنند. این نوع درب‌ها را می‌توان در اندازه‌های مختلف طراحی کرد.

درب آشیانه هواپیما و هلیکوپتر
(Hangar Door)

آشیانه هواپیماها و هلیکوپترها از جمله اماکنی است که از درب‌های صنعتی استفاده می‌شود. امنیت، سرعت و سهولت در تردد در این نوع درب‌ها بسیار مهم است. از مهمترین ویژگی‌های این درب‌ها عایق بودن در برابر گرما و سرما و همچنین مقاومت بالا در برابر آتش سوزی است.

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال
(Automatic Sectional Door)

این نوع درب مناسب اماکنی است که محدودیت‌هایی در فضا و ارتفاع دارند. عملکرد این نوع درب به این صورتی است که باعث می‌شود درب در زیر سقف جمع شده و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند. صدای کم و سرعت بالا در باز و بسته شدن از ویژگی‌های این نوع درب‌ها است. همچنین امکان ایجاد درب نفر رو هم وجود دارد که برای عبور و مرور افراد بدون باز و بسته کردن کل درب بسیار مهم است.

درب‌های سرعت بالا
(High Speed Door)

درب‌های سرعت بالا، جهت استفاده در محیط‌های صنعتی و خاص طراحی شده است. این درب‌ها برای جداسازی فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آزمایشگاه‌ها، فضای بین سالن تولید و انبار کارخانجات و فروشگاه‌های بزرگ در بخش توزیع مواد از جمله اماکنی است که این درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این درب‌ها در دو نوع تولید می‌شوند.
1. تیپ رول آپ (Roll Up) : این نوع درب‌ها بیشتر از جنس PVC ساخته شده و برای مکان‌هایی که در طول روز تردد زیادی دارند و بسیار باز و بسته می‌شوند بسیار مفید است. همچنین با توجه به عایق بودن در برابر گرما و سرما، به مقدار زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند. همچنین مقاومت بالا در برابر باد و طوفان تا سرعت 120 کیلومتر هم از ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع درب است. در این نوع درب‌ها از موتورهای 3 فاز سرعت بالا استفاده می‌شود که هر متر در زمانی کمتر از 3 ثانیه باز می‌شود. درب ایستگاه‌های آتش نشانی نمونه‌ی این نوع درب‌ها است.
2- تیپ فولداپ (Fold Up): این نوع درب‌ها در فضای داخلی کارخانه‌ها و اماکن صنعتی استفاده می‌شوند. مهم ترین دلیل آن عدم مقاومت بالا در برابر باد و طوفان است. در اطراف ریل‌های این درب‌ها، از برس‌های مخصوصی استفاده می‌شود که جلوی نفوذ گرد و غبار را می‌گیرد.

تماس