درب اتوماتیک شیشه ای


درب شیشه ای و انواع آن

امروزه درب‌های شیشه‌ای در ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری، بیمارستانی و ... کاربردهای بسیاری دارد. این درب‌ها علاوه بر زیبایی، انعطاف پذیری زیادی هم دارند که می‌توان از آنها در فضاها و اندازه‌های مختلف استفاده کرد. همچنین این درب‌ها قابلیت‌های خاصی هم دارند. به عنوان مثال ضد گلوله‌، ضد ضربه‌، ضد حریق و حتی ضد انفجار هستند. درضمن می‌توان این درب‌ها را با هسته‌ی سربی جهت مراکز عکسبرداری بیمارستانی تولید کرد. در ادامه مطلب به اختصار انواع این درب‌ها را معرفی می‌کنیم.

درب شیشه‌ای کشویی
(Automatic Sliding Door)

این درب به صورت کشویی باز و بسته می‌شود و به دلیل عملکرد ساده آن در بیشتر اماکن عمومی و پر تردد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نمونه درب‌ها نیز به حالت‌های زیر نیز قابل اجرا بوده که با دریافت دستور از چشم الکترونیکی لنگه‌های متحرک بر روی لنگه‌های ثابت قرار می‌گیرند.

#بورس #سهام_عدالت #قیمت_موبایل #موبایل #کرونا # قیمت_دلار #قیمت_ارز #آرشیتکت #معمار #مهندس_معمار #قیمت_دلار_بازار_سیاه #نمودار_قیمت_دلار #قیمت_طلا #قیمت_سکه

درب شیشه‌ای تلسکوپی
(Automatic Telescopic door)

درب اتوماتیک کشویی تلسکوپی عملکرد این دستگاه مانند درب اتوماتیک کشویی ساده است با این تفاوت که به خاطر استفاده بیشتر از عرض دهانه ورودی ساختمان به جای دو لَت متحرک دارای چهار لَت متحرک است و دو لَت ثابت می‌شود که این موضوع باعث می‌شود حدود 70 درصد عرض کل به صورت عرض بازشو مفید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درب شیشه‌ای نیم دایره
(Automatic Curved Door)

درب شیشه‌ای نیم دایره عملکرد این دستگاه همانند درب‌های اتوماتیک کشویی است با این تفاوت که جهت نماهای خاص منحنی می‌توان درب را به صورت نیم دایره یا دایره کامل با قطرهای مختلف تولید و اجرا نمود که به کارگیری آن در زیبایی و شکیل بودن نمای ساختمان بسیار موثر خواهد بود.

درب شیشه‌ای مثلثی
(Automatic Angular Door)

درب اتوماتیک مثلثی این مدل به صورت کشویی باز و بسته می‌شود و جهت مکان‌هایی که دارای نمای خاص و زاویه مهندسی می‌باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نسبت درب‌های کشویی فضای کمتری را اشغال و عرض بازشوی آن نیز بیشتر از درب‌های کشویی ساده است.

درب شیشه‌ای لولایی
(Automatic Swing Door)

درب اتوماتیک لولایی این سیستم بر روی درب‌های موجود در ساختمان قابل نصب می‌باشد که به صورت یک لَت و دو لَت باز و بسته می‌شود و به وسیله چشم الکترونیکی و یا دستگاه کارت خوان فرمان می‌گیرد.

درب اتوماتیک تاشو
(Automatic Folding Door)

درب‌های اتوماتیک تاشو- آکاردئونی جهت اماکنی که عرض ورودی آنها کم می‌باشند قابل نصب است که به صورت تاشو به طرفین در یک مسیر خطی باز شده و تقریبا 95 درصد عرض کل، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درب شیشه‌ای گردان
(Automatic Revolving Door)

درب‌های اتوماتیک گردان در این سیستم طراحی به گونه‌ای است که در یک زمان درب هم باز و هم بسته می‌شود با استفاده از این نوع درب کاربر می‌تواند ضمن استفاده از ورود و خروج همزمان افراد از برخورد آنها نیز جلوگیری نماید استفاده از این نوع درب برای اماکنی که اختلاف دمای داخلی و خارجی مجموعه زیاد است توصیه می‌شود و علاوه بر زیبایی فوق العاده که به ورودی می‌بخشد امکان کنترل 100 درصد تردد را به کاربر می‌دهد. این محصول به شکل‌های 2 باله، 3 باله و 4 باله با ویترین داخلی وجود دارد. ضمنا در نوع خاصی از این نوع درب امکان تا شدن باله‌ها بر روی هم در شرایط خروج اضطرار میسر می‌باشد.
این درب‌ها به دو تیپ مختلف تقسیم می شوند.
• درب اتوماتیک گردان(Automatic Revolving Door)
• درب دستی گردان (Manual Revolving Door)

درب اتوماتیک بیمارستانی
(Automatic Hospital Door)

درب‌های اتوماتیک بیمارستانی مخصوص محیط‌های درمانی‌، بهداشتی و حفاظتی طراحی شده است و در اتاق‌های عمل، رادیولوژی، کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌ها‌، اتاق‌های سرور و سازمان‌های انرژی اتمی استفاده می‌شوند. روکش این نوع درب‌ها از استیل براق یا مات و در داخل آن می‌توان از سرب استفاده کرد. حرکت این نوع درب‌ها به صورت تک لنگه و کشویی می‌باشد. ریل اصلی از آلومینیوم سخت کار شده و بدون صدا طراحی شده است.
درب‌های اتوماتیک بیمارستانی انواع مختلفی دارد.
• درب اتاق‌های سی تی اسکن و MRI
• درب اتاق‌های ایزوله
• درب اتوماتیک اتاق‌های کثیف
• درب اتوماتیک فشار مثبت
• درب اتوماتیک فشار منفی

درب اتوماتیک خروج اضطراری
(Break Door)

در زمان وقوع حوادث ، چیزی که بسیار اهمیت دارد سرعت خروج افراد است و درب های معمولی ظرفیت کافی برای خروج افراد را ندارد. برای این مواقع درب‌هایی طراحی شده که لت‌های ثابت آن به صورت دستی باز شده و در مسیر حرکت افراد تغییر شکل می‌دهد و فضای حداکثری را برای خروج سریع افراد فراهم می‌کند. این نوع درب‌ها در مکان‌های مختلف مثل بیمارستان‌ها و ساختمان‌هایی که تردد زیادی در آنها صورت می گیرد کار برد دارد.

درب اتوماتیک اینترلاک
(Interlock Automatic Door)

این نوع درب‌ها در تاسیسات و مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که احتمال بروز حوادث در اثر عملکرد اشتباه وجود دارد. درب‌های اینترلاک به دو صورت مکانیکی و الکتریکی است. مهمترین ویژگی این نوع درب‌ها، طراحی برای جلوگیری از عملکرد خطرساز یا خارج از برنامه ریزی سیستم است.

تماس با ما
ارسال به واتساپ