نمای کرتین وال


نمای کرتین وال شیشه ای و انواع آن

نمای کرتین وال شیشه‌ای یکی از پرکاربردترین انواع نماهای شیشه‌ای است. نمای کرتین وال در ترجمه فارسی معنای دیوار پرده‌ای را به خود می‌گیرد. اگر بخواهیم از منظر لغت شناسی به آن نگاه کنیم متوجه می‌شویم که از دو بخش دیوار که به منظور نوع پوشش و جدا کننده و پرده که هم به سبکی وزن اشاره دارد و هم شفافیت، تشکیل شده است.

نمای کرتین وال مدل فیس کپ
( Curtainwall Facecap)

در سیستم فیس کپ مراحل اولیه اجرا شامل نقشه برداری، شاپ دراوینگ اجرائی و انجام مدول بندی‌ها می‌باشد. در مرحله بعد کمربندهای فلزی در نقاط مربوطه نصب شده و سپر مقاطع لامل عمودی و افقی اجرا می‌گردد. در سیستم فیس کپ هیچگونه چسبی استفاده نمی‌شود و پوشش نهایی که از جنس شیشه‌، سرامیک و سنگ می‌تواند باشد. مابین مقاطع لامل، توسط یراق نگهدارنده و در پوش‌های دوکی یا تخت متصل و نصب می‌گردد. استفاده از در پوش‌های دوکی در طول‌های متفاوت و متناسب با ابعاد داخل شده و مدول بندی‌ها در نمای کرتین وال قابل اجرائی در سیستم کرتین وال به دلیل استفاده از لاستیک EPDM در محل اتصال شیشه، نما دیواری از جنس شیشه ، کاملا آب بند و هوابند خواهید داشت.

اسپادر | درب های اتوماتیک | کرتین وال | کرکره برق | راهبند و گیت تردد | درب و پنجره | سیستم حفاظتی اسپادر,درب های اتوماتیک,کرتین وال,کرکره برق,راهبند و گیت تردد,درب و پنجره,سیستم حفاظتی

نمای کرتین وال مدل فریم لس
( Curtainwall Frame less )

در سیستم فریم لس ، نقشه برداری و تهیه شاپ دراوینگ اجرایی فاز 2 ، کمربندی‌های فلزی در محل پوتر ( ساختمان‌های دارای اسکلت بتنی ) و یا نیز ( ساختمان‌های دارای اسکلت فلزی ) اجرا می‌گردند و سپس از براکت‌های آهنی و آلومینیومی و قطعات دی الکتریال جهت نصب لامل‌های عمودی استفاده می‌گردد. همپنین لامل‌های افقی به وسیله لقمه‌ها در محل آکس‌های از پیش تهیه شده نصب می‌گردند و در پایان پوشش نهایی از قبیل شیشه، سرامیک و ... بر روی لامل‌ها نصب می‌گردند و به وسیله کلیپس بر روی لامل‌های آلومینیومی نصب می‌گردند. درز بین شیشه‌ها یا سنگ‌ها و سرامیک که بر روی لامل‌ها نصب گردیده توسط چسب‌های ساختاری مقاوم و مخصوصی پر شده و با سطح متریال نصب شده همسطح می‌شود.

تماس